Rhino Horn Junior, dzbanek do płukania nosa dla dorosłych

dzbanek-do-nosa-dlai-rhino-horn.jpg
 • nowość
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 57,00 zł 57.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

DZBANEK DO PŁUKANIA NOSA ZATOK NA KATAR ALERGIĘ

Jeśli masz zatkany nos, jesteś przeziębiony, cierpisz na częste zapalenia zatok przynosowych, alergię lub katar sienny możesz pomóc sobie płukając nos dzbankiem Rhino Horn™.

Do płukania nosa używamy letniej słonej wody (roztwór fizjologiczny). Roztwór wlewamy za pośrednictwem dzbanka Rhino Horn™ do jednego otworu nosowego i pozwalamy mu wyciec drugim otworem – w taki sposób dochodzi do oczyszczania nosa wewnątrz. Należy czynność powtórzyć również dla drugiego otworu nosa.

Płukanie nosa dzbankiem jest korzystne również dla dzieci, które opanowują tę czynność już od około 5 roku życia (niektóre nawet wcześniej). Oczywiście nadzór osoby dorosłej jest ważny, dziecko musi również potrafić dobrze wysmarkać nos. Płukanie nosa uwalnia wydzielinę, tzw. katar tylny i może zapobiegać zapaleniom ucha środkowego.

 

Leczenie tradycyjne i nowoczesna medycyna

W leczeniu tradycyjnym w wielu krajach świata znane są różne metody płukania nosa, dzisiaj dołącza do nich również nowoczesna wiedza medyczna. Rybacy od wielu generacji na całym świecie płuczą sobie nos słoną wodą. W jodze płukanie nosa (Neti) jest jednym z wielu praktykowanych procesów oczyszczania. Ogólnie mówiąc joga staje się coraz bardziej popularna i praktykowana w naszej cywilizacji. Np. mycie zębów w tradycji jogi jest praktykowane już od tysiąca lat, ale w naszej zachodniej kulturze upowszechniło się dopiero w ciągu ostatnich 100 lat.

W ostatnich latach płukanie nosa stało się popularną częścią codziennej higieny w Europie Zachodniej i Ameryce Północnej i bezspornie należy do sposobu prewencji w walce przeciwko infekcjom wirusowym i bakteryjnym.

 • Do płukania nosa stosuje się słoną wodę (0,9% roztworu NaCl, czyli roztwór fizjologiczny) w temperaturze ciała.
 • Korzystanie z dzbanka Rhino Horn™ nie jest kosztowne – wystarczy letnia woda oraz zwykła sól kuchenna.
 • Dzbanek Rhino Horn™ jest zaprojektowany w taki sposób, aby woda swobodnie przepłynęła z jednego nozdrza do drugiego tylko dzięki sile grawitacji.
 • Nos dzbankiem Rhino Horn™ mogą płukać dzieci w wieku od 5 lat pod okiem dorosłej osoby.
 • Po nabyciu praktyki cała czynność zajmuje ok. 1 minuty włącznie z przygotowaniem roztworu.
 • Płukanie nosa dzbankiem Rhino Horn™ jest naturalną i w wielu przypadkach stosowaną z powodzeniem alternatywą dla powszechnych kropli i sprayów do nosa.

Sposób użycia dzbanka Rhino Horn™ jest bardzo prosty, jednak zalecamy zapoznanie się z instrukcją używania.

 

1 Jedną miarkę soli…
Użyj zwykłej soli kuchennej lub soli morskiej (NaCl).
2 … uzupełnić wodą …
Dzbanek należy do pełna wypełnić wodą o temperaturze ciała (ok. 37°C) i rozpuścić w nim sól. Woda musi być czysta, czyli zdatna do picia.
3 … płukanie nosa…
Lekko pochyl głowę do przodu, woda swobodnie przepłynie z jednego nozdrza do drugiego.
4 … i wydmuchanie.
Delikatnie wydmuchaj resztki wody z nosa, efektem będzie oczyszczony nos i miłe uczucie.

 

Znaczenie podstawowych pojęć

Procedura płukania nosa nazywana jest również nawadnianiem nosa, natryski nosa, prysznice lub bicze nosa, w języku angielskim nasal saline irrigation, w systemie jogi Jala Neti. Naczynie do płukania nosa używane w systemie jogi, tradycyjnie nazywane jest Lota Neti, w języku angielskim używamy pojęcia Neti Pot. Możemy spotkać się również z wcześniej używanymi pojęciami jak, irygator do nosa lub aplikator.

 • Jala Neti – nazwa procedury płukania nosa w jodze.
 • Roztwór fizjologiczny (roztwór izotoniczny – patrz poniżej) – 0,9% wodny roztwór NaCl o składzie i stężeniu osmotycznym zbliżonym do osocza krwi.
 • Roztwór hipertoniczny – w odniesieniu do płukania nosa, roztwór o wyższym stężeniu niż naturalne środowisko w nosie może powodować pieczenie oraz podrażniać błonę śluzową nosa. Dozwolone jest krótkotrwałe użycie około 2% roztworu NaCl w celu odetkania nosa z powodu obrzęku śluzówki.
 • Roztwór hipotoniczny – z punktu widzenia płukania nosa chodzi o roztwór soli o stężeniu niższym niż środowisko naturalne nosa. Niskie stężenie soli w wodzie powoduje uczucie ciśnienia na błonę śluzową.
 • Roztwór izotoniczny – najbardziej odpowiednie stężenie dla regularnego płukania nosa to izotoniczny roztwór soli (zawierający 0,9% NaCl), zbliżony do roztworu fizjologicznego.
 • Nawadnianie nosa – nazwa procesu płukania nosa.
 • Lota Neti – naczynie do płukania nosa używane w jodze, w języku angielskim znaczy Neti Pot.
 • NaCl – chlorek sodu lub sól kuchenna.
 • Prysznic nosa – nazwa procesu płukania nosa.
 • ORL – Otorynolaryngologia (przekierowanie Otolaryngologia) – dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem chorób ucha, nosa i gardła.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl