Na wszystkich używanych przez nas rzeczach znajdują się miliony drobnoustrojów. Wiele osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Dezynfekcja rąk może uchronić nas przed infekcją wywołaną przez wirusy czy bakterie. Płyn antybakteryjny do rąk używany regularnie sprawi, że na naszych dłoniach nie będą znajdować się niebezpieczne zarazki. Bardzo wygodny w użyciu jest żel antybakteryjny do rąk. Jego gęsta konsystencja sprawia, że już niewielka ilość zapewnia prawidłowe działanie, a jednocześnie nie brudzi ubrań.

Dezynfekcja rąk - instrukcja


Dezynfekcja rąk będzie skuteczne tylko w momencie gdy zostanie wykonana w prawidłowy sposób. Płyn antybakteryjny do rąk należy pobrać na wewnętrzną stronę dłoni i rozetrzeć go po całej jej powierzchni. Należy pamiętać zarówno o wewnętrznej jak i zewnętrznej stronie obu dłoni, jak również o miejscach pomiędzy palcami. W celu ich dezynfekcji najlepiej spleść palce obu dłoni, a następnie pocierać palcami o siebie. Ważna jest również dezynfekcja kciuka. Należy pocierać go ruchem obrotowym. Żeby proces dezynfekcji rąk był skuteczny musi trwać około 30 sekund.

Żel antybakteryjny do rąk - skład


Przy zakupie środków dezynfekcyjnych ważne jest, aby zwrócić uwagę na ich skład. Wielu producentów w swoich produktach oferuje skład, który może nie posiadać satysfakcjonującego działania antybakteryjnego, lub swoim działaniem będzie podrażniać skórę rąk i dłoni. Dobrej jakości żel antybakteryjny do rąk będzie posiadał w swoim składzie alkohol, ale również np. glicerynę. Zapewni ona odpowiednie nawilżenie skórze, nie doprowadzając do jej wysuszenia. Płyn antybakteryjny do rąk zawierający dodatkowo monojonowe srebro będzie posiadał lepsze właściwości antybakteryjne i oczyszczające.

Płyn antybakteryjny do rąk - zawartość alkoholu


Wbrew pozorom płyn antybakteryjny do rąk nie może być zrobiony z czystego alkoholu. Nie będzie on posiadał odpowiednich właściwości. Za wysokie stężenie alkoholu w środku dezynfekcyjnym zmniejsza jego zdolności do eliminacji drobnoustrojów. Skuteczny środek powinien zawierać pomiędzy 60% - 80% alkoholu w składzie. Jego zbyt małe stężenie będzie powodowało, że nie wszystkie drobnoustroje zostaną zniszczone. Zbyt duże z kolei spowoduje utrudnienie niszczenia struktur białkowych, ponieważ proces ten wymaga obecności wody.

Zalety preparatów do odkażania rąk


Żel antybakteryjny do rąk, jak również inne środki dezynfekcyjne na bazie alkoholu posiadają wiele zalet. Dzięki temu są bardzo popularne nie tylko wśród osób które chcą chronić się przed drobnoustrojami, ale także w miejscach gdzie charakter pracy wymaga dezynfekcji rąk. Do takich miejsc bez wątpienia można zaliczyć szpitale, salony kosmetyczne czy salony fryzjerskie. Płyny do dezynfekcji rąk potrafią usunąć większość czynników zakaźnych. Dodatkowo ich działanie jest bardzo szybkie. Jak już wcześniej wspomniano, 30 sekundowe mycie rąk preparatem wystarczy do całkowitej dezynfekcji dłoni. Dodatkowo można je łączyć z gliceryną co powoduje, że są dobre dla skóry.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl